34

Sławomir Ratajski (1955), Mapa ziemi / uczuć III, 2018 r.

Estymacje: 4 196 - 4 662 EUR
olej/ płótno, 170 x 90 cm
sygnowany l.d.: Ratajski ’18
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Sławomir Ratajski I „mapa ziemi / uczuć III” I 2018 I 170x90 cm I olej I płótno
Sławomir Ratajski kształtował swoją postawę artystyczną w duchu nowej ekspresji, „głodu obrazów”, poszukiwań nośnych malarskich środków - łącząc je z głęboką, egzystencjalną treścią. Taka postawa jest mu nadal bliska, interesuje go przestrzeń, światło, kolor, język malarstwa poszerzony o doświadczenia z innymi formami wyrazu. Czerpiąc z natury, dochodzi do różnych rozwiązań malarskich - są to wciągające w głąb przestrzenie, odkrywające swoiste organiczne formy. Artysta zdaje się dotykać rzeczy jeszcze nierozpoznanych, podsuwa widzom obrazy, które z pomocą ich pamięci, intuicji i wiedzy wywołują różne skojarzenia. Może to sprawiać wrażenie zabawy formą samą w sobie. Ale ta forma ma znaczenie - ona bywa tym, co, nazywa się treścią.
Aukcja Sztuki Współczesnej
07 grudnia 2019 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
3 497 EUR
4 196 - 4 662 EUR
Wyświetleń: 53 | Ulubione: 0

Antiqua et Moderna

Aukcja Sztuki Współczesnej
07 grudnia 2019 CET/Warsaw

  300 000

Antiqua et Moderna
Antiqua et Moderna Dom aukcyjny i galeria
ul. Freta 19
00-227 Warszawa
+48 228315472