Jerzy Grochocki (1931), MYŚLI KROCZĄ PO SCHODACH WYOBRAŹNI, 2009 r.

cena wywoławcza
~2 331 EUR
~3 263 - 3 729 EUR

akryl/konstrukcja drewniana, sklejka
wymiary segmentów (od góry): 15 x 30 cm, 20 x 30 cm, 25 x 30 cm, 30 x 30 cm (na każdym wskazówki montażowe)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie górnego elementu: JERZY GROCHOCKI | „...MYŚLI KROCZĄ PO SCHODACH WYOBRAŹNI...” | 2009 | JGrochocki
„Moja twórczość należy do postmalarskiego, abstrakcyjnego ruchu w sztuce, mając w swej wypowiedzi zarówno spuściznę konstruktywizmu, minimalizmu i sztuki konkretnej. Obrazy z otwartym obszarem, z wystającymi elementami, z horyzontalnymi i pionowymi liniami poza obszarem, lub zmieniające się w ruchu wymiary i powierzchnie, były i są zawsze związane z przestrzenią”.
Jerzy Grochocki
Prezentowana praca zachwyca matematycznym uporządkowaniem i precyzją. Jedynie „niematematyczny” tytuł odnosi się do przeczuć i intuicji.